top of page

DIALOG MOTYWUJĄCY

Rzeczy się nie zmieniają. Zmieniamy się my.
Henry Dawid  Thoreau

O METODZIE DM

Dialog Motywujący to oparty na współpracy styl  rozmowy, służący umocnieniu u osoby jej własnej motywacji i zobowiązania do zmiany

William R. Miller, Stephen Rollnick

„DIALOG MOTYWUJĄCY – Jak pomóc ludziom w zmianie” Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydanie I, Kraków 2014

MOTIVATIONAL INTERVIEWING NETWORK OF TRAINERS

MINT to światowa organizacja zrzeszająca trenerów Dialogu Motywującego

William Miller

WILLIAM R. MILLER

Emerytowany profesor wydziałów psychologii i psychiatrii Uniwersytetu Nowego Meksyku (USA). Metodę Dialogu Motywującego przedstawił w 1983r. w artykule opublikowanym na łamach „Behavioral Psychotherapy” oraz w pierwszym wydaniu książki „Motivational Interviewing”, napisanej wspólnie ze Stephenem Rollnickiem w 1991 roku.

Stephen Rollnick

STEPHEN ROLLNICK

Wykładowca na wydziale medycznym uniwersytetu w Cardiff w Walii (Wielka Brytania). Współtwórca Dialogu Motywującego oraz współzałożyciel międzynarodowej sieci trenerów Dialogu Motywującego (Motivational Interviewing Network of Trainers – MINT).

Przez wiele lat pracował jako psycholog kliniczny w psychiatrycznej i podstawowej opiece zdrowotnej, po czym zwrócił się ku zastosowaniu Dialogu Motywującego w służbie zdrowia i pomocy społecznej.

Carl Rogers

CARL R. ROGERS

Współtwórcą podejścia humanistycznego w psychologii - jednego z głównych kierunków we współczesnym rozumieniu człowieka. 

Stworzył nurt zwany psychoterapią nastawioną na klienta (lub psychoterapią skoncentrowaną na osobie).

bottom of page